SZKOLENIE
PODZIELONA PŁATNOŚĆ, ZMIANY W VAT I CIT 2017/2018 W BRANŻY WOD- KAN i USŁUG KOMUNALNYCH – ASPEKTY PRAKTCZNE DLA SPÓŁEK WODNYCH, KANALIZACYJNYCH I USŁUG KOMUNALNYCH
POZNAŃ
Centrum miasta*
*adres Sali szkoleniowej będzie w bliskiej odległości do dwroca głównego PKP
04.10.2017
Polski ustawodawca od 1 stycznia 2017 r. wprowadził istotny pakiet zmian dotyczących rozliczania VAT i CIT, którego podstawowym założeniem jest uszczelnienie poboru tych podatków i maksymalizacja wysokości ich wpływu. W wyniku przedmiotowej nowelizacji przepisów doszło do rewolucyjnych zmian w rozliczaniu VAT usług budowlanych oraz budowlano-montażowych. W ramach zmian wprowadzono sankcje podatkowe i zmodyfikowano warunki i zasady ubiegania się o zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad należnym.
Cel szkolenia
Celem niniejszego szkolenia jest praktyczne omówienie zmian, które dotyczą rozliczania VAT i CIT, w tym także mechanizmu podzielonej płatności VAT, jak również aktualnych problemów dotyczących rozpoznawania obowiązku podatkowego w branży wodociągowo-kanalizacyjnej i usług komunalnych, zasady stosowania prawidłowej stawki VAT w przypadku obrotu nieruchomościami, problematyka cen transferowych oraz inne problemy dotyczące rozliczania VAT i CIT w branży wodno-kanalizacyjnej i usług komunalnych. Program szkolenia uwzględnia także specyfikę przejścia z innych form prowadzenia tej działalności (np. zakładów budżetowych) na spółki prawa handlowego w zakresie skutków podatkowych i rozliczeń podatkowych towarzyszących okresowi przekształceń.
Szkolenie jest dedykowane wyłącznie tej grupie docelowej i odnosi się do kwestii praktycznych tej specyfiki działalności.
Adresaci szkolenia:
Szkolenie skierowane jest do członków zarządu, dyrektorów finansowych, głównych księgowych, kierowników i specjalistów działów finansowo-księgowych, komórek zajmujących się rozliczeniem podatków w branży wodno-kanalizacyjnej i pozostałych usług komunalnych.
Czas trwania szkolenia 9:30-14:30
Program szkolenia:
1. PODZIELONA PŁATNOŚĆ
1. Podzielona płatność – nowela VAT 2018 w Polsce
a. dobrowolna czy obowiązkowa?
b. jak się przygotować?
c. co tak naprawdę się zmieni w firmie?
d. co podatnik może zyskać dzięki split payment?
2. Rachunek VAT
a. jak otworzyć rachunek VAT?
b. co to jest „dedykowany komunikat przelewu”?
c. czy każdy bank komercyjny będzie obsługiwał rachunek VAT?
d. jak rozliczyć transakcję przy zastosowaniu split payment?
e. w jaki sposób kontrahent opłacać będzie faktury?
f. do kogo należą środki zgromadzone na rachunku VAT?
g. czy można skorzystać ze środków zgromadzonych na rachunku VAT?
h. egzekucja z rachunku VAT
3. Odpowiedzialność za rozliczenia w trybie split payment
a. co się stanie jeśli kontrahent źle opłaci fakturę?
b. co się stanie jeśli kontrahent w ogóle nie zapłaci za fakturę?
c. czy podatnicy VAT zwolnieni także stosować będą split payment?
d. czy osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej także obejmie podzielona płatność?
4. Formy płatności transkacji handlowych a split payment
a. przelew bankowy
b. płatność kartą
c. rozliczenie gotówkowe
d. barter
e. kompensata
f. płatność w ratach
g. odroczona płatność
5. Zmiany w sposobie rozliczeń VAT po wprowadzeniu split payment
a. prawo do odliczenia VAT
b. VAT-7
c. termin zwrotu VAT
d. zasilanie i obciążanie rachunku VAT
e. kontrola bieżąca organu podatkowego
f. audyt planowany organu podatkowego
g. split payment a odwrotne obciążenie
h. split payment a transakcje międzynarodowe
2. VAT
3. Refakturowanie:
3. CIT od 2017 r.
4. Kontrakty menadżerskie w spółka wod-kan – zasady rozliczeń podatkowych
Szkolenie prowadzi:
Dr Ewelina Skwierczyńska
Menadżer zespołu podatkowego obsługi sektora publicznego w dużej Spółce doradztwa podatkowego; doktor nauk prawnych w specjalizacji prawo finansowe, absolwentka dwóch fakultetów na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie w stosowaniu polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących podatku od towarów i usług oraz rozliczeń podatkowych podmiotów sektora publicznego, w tym samorządowego. Autorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu prawa podatkowego. Wykładowca akademicki (prawo podatkowe, procedura podatkowa, prawo finansowe, prawo finansów publicznych, finanse samorządowe). Nieetatowy pracownik Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, prowadzi studia podyplomowe. Szkoleniowiec współpracujący z: DK Szkolenia, Regionalna Izba Obrachunkowa, Wektor Wiedzy, Krajowa Izba Podatkowa, Finanse Publiczne, TaxA Consulting, Vulcan, Presscom, FRW Media Group, AKK, B&K Doradztwo i wielu innych.
Koszt szkolenia:
450 zł netto/brutto– cena zawiera: materiały szkoleniowe, certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu, lunch, serwis kawowy
Warunkiem uczestnictwa w Szkoleniu jest przesłanie formularza zgłoszenia na numer faksu 33 487 69 05 lub drogą mailową na adres zgloszenia@dkszkolenia.pl bądź też wypełnienie formularza online na stronie www.dkszkolenia.pl
ZGŁOSZENIA PROSZĘ O PRZESYŁANIE DO 27.09.2017