Polityka rachunkowości to bardzo ważny dokument w jednostkach sektora publicznego, przy sporządzaniu którego należy uwzględnić przepisy szczególne ustawy o finansach publicznych wraz z rozporządzeniami wykonawczymi.

Odpowiadając na potrzeby rynku uruchamiamy nowy obszar naszej działalności:

Opracowanie polityki rachunkowości w oparciu o indywidualne oczekiwania i potrzeby Klienta. Cena usługi będzie ustalana indywidualnie.

Cena minimalna 2 000 zł.

Obowiązek stworzenia polityki rachunkowości, jak i obowiązek późniejszych aktualizacji takiego dokumentu spoczywa na kierowniku jednostki.

Strona główna » Szkolenia » Szkolenia archiwum

Szkolenia archiwum

Podatki 2018 w branży usług komunalnych
2018-06-18

SZKOLENIE

Podatki 2018 w branży usług komunalnych

Rzeszów 18.06.2018

Plac Jana Kilińskiego 2*

*adres szkolenia może ulec zmianie

Opis szkolenia: Rok 2018 niesie szereg rewolucyjnych zmian w prawie podatkowym, o których musi wiedzieć każdy podatnik – zarówno wielka korporacja, średnie przedsiębiorstwo produkcyjne lub usługowe, ale także mała i mikro firma – zmiany dotkną bowiem wszystkich kategorii podatników. Nowelizacja została ujęta w kilkunastu ustawach zmieniających, co dodatkowo utrudnia zapoznanie się ze wprowadzanymi przepisami. Proponujemy Państwu kompleksowe szkolenie, którego program uwzględnia wszystkie zmiany legislacyjne – PIT, CIT, VAT i JPK i adresowane jest przedstawicieli spółek komunalnych świadczących usługi dla JST, firm i mieszkańców JST.

Czas trwania szkolenia : 9:30-15:00

Program szkolenia:

I. VAT

1. Mechanizm podzielonej płatności – wszystko co musi wiedzieć branża spółek komunalnych

2. Nowelizacja przepisów w przedmiocie fiskalizowania obrotu za pomocą kas rejestrujących

3. Zwrot podatku VAT po nowelizacji przepisów

4. Składanie deklaracji VAT po nowelizacji przepisów

5. Nowy rejestr podatników VAT czynnych – nowe ryzyka i nowe obowiązki podatników i ich kontrahentów

II. CIT i PIT

1. Wyodrębnienie w ustawie o CIT źródła przychodów w postaci zysków kapitałowych

2. Zmiany w zakresie finansowania dłużnego

3. Wprowadzenie przepisów limitujących wysokość KUP związanych z usługami niematerialnymi oraz związanych z korzystaniem z wartości niematerialnych i prawnych w odniesieniu do podmiotów powiązanych

4. Wprowadzenie tzw. podatku od nieruchomości komercyjnych jako minimalnego CIT – czy dotyczy branży komunalnej?

5. Zmiana zasad w zakresie przekazań nieodpłatnych i częściowo odpłatnych

6. Zmiany w zakresie cen transferowych – hurra!

7. Zmiana przepisów umożliwiającego zaliczenie do KUP start z odpłatnego zbycia wierzytelności

8. Nowa jednorazowa amortyzacja

9. Podwyższenie limitu dotyczącego stosowania 50% kosztów uzyskania przychodów u twórców – z obostrzeniami

10. Wyłączenie ze źródła „kapitały pieniężne” przychodów uzyskiwanych z realizacji pochodnych instrumentów finansowych lub praw wynikających z papierów wartościowych w PIT

11. Doprecyzowanie zasad określania dochodu uzyskanego w wyniku realizacji programów motywacyjnych

12. Zwolnienie z obowiązku wpłaty zaliczki na podatek dochodowy - kogo dotyczy?

18. Inne zmiany 2018

III. JPK

1. Nowa struktura JPK_VAT

2. Centralny Rejestr Faktur i Centralny Rejestr Paragonów

3. Jak przygotować się do dalszych zmian?

Prowadzący: Michał Staniek

Uprawnienia doradcy podatkowego zdobył w 2014 r., aktualnie jest także aplikantem radcowskim III roku przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu. Posiada blisko 5-letnie doświadczenie w obsłudze średnich i dużych przedsiębiorców m.in. z branży elektronicznej, motoryzacyjnej oraz spożywczej, w szczególności w zakresie prawa podatkowego i gospodarczego. W latach 2014-2017 zdobywał doświadczenie w Kancelarii Olesiński & Wspólnicy oraz Sendero Tax & Legal. Obecnie współpracuje z Tax Advisors Group Sp. z o.o.

Zajmuje się bieżącą obsługą podatkową polskich i zagranicznych podmiotów gospodarczych. Dzięki specjalizacji w zakresie cen transferowych aktywnie wspiera Klientów w rozliczaniu transakcji z podmiotami działającymi w ramach grup kapitałowych, w tym w budowaniu modeli transakcji zgodnie z zasadami arm’s length oraz sporządzaniu dokumentacji cen transferowych wraz z analizami porównywalności. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje także udział w projektach z zakresu CIT oraz VAT. W swojej dotychczasowej praktyce zawodowej przygotowywał m.in. struktury wynagradzania członków zarządu spółek kapitałowych, na bieżąco doradzał w kwestiach związanych z podatkiem u źródła oraz reprezentował klientów w postępowaniach sądowych, w tym przed Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz sądami administracyjnymi. Autor komentarzy o tematyce podatkowej w Rzeczypospolitej.


Koszt szkolenia:

450 zł netto (+23%VAT) – cena zawiera: materiały szkoleniowe, certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu, lunch, serwis kawowy

Warunkiem uczestnictwa w  Szkoleniu  jest przesłanie formularza zgłoszenia na numer faksu 33 487 69 05 lub drogą mailową na adres zgloszenia@dkszkolenia.pl  bądź też wypełnienie formularza online na stronie www.dkszkolenia.pl

ZGŁOSZENIA PROSZĘ O PRZESYŁANIE DO 11.06.2018