Polityka rachunkowości to bardzo ważny dokument w jednostkach sektora publicznego, przy sporządzaniu którego należy uwzględnić przepisy szczególne ustawy o finansach publicznych wraz z rozporządzeniami wykonawczymi.

Odpowiadając na potrzeby rynku uruchamiamy nowy obszar naszej działalności:

Opracowanie polityki rachunkowości w oparciu o indywidualne oczekiwania i potrzeby Klienta. Cena usługi będzie ustalana indywidualnie.

Cena minimalna 2 000 zł.

Obowiązek stworzenia polityki rachunkowości, jak i obowiązek późniejszych aktualizacji takiego dokumentu spoczywa na kierowniku jednostki.

Strona główna » Szkolenia » Szkolenia archiwum

Szkolenia archiwum

CIT 2018 w branży usług komunalnych – szkolenie dla samorządowych zakładów budżetowych
2018-04-18

--Szkolenie--

CIT 2018 w branży usług komunalnych – szkolenie dla samorządowych zakładów budżetowych

BYDGOSZCZ

 

Hotel Brda
ul. Dworcowa 94*

*adres sali szkoleniowej może ulec zmianie

18.05.2018

Szkolenie odbędzie się w godzinach 9:30 – 14:30

 

1. Planowane zmiany w podatku dochodowym od osób prawnych w 2018 i 2019 r. – analiza nowych wyzwań dla zakładów budżetowych:
a) nowy zakres dyspozycji ulgi badawczo – rozwojowej.
b) ulga na złe długi w CIT?
c) podwyższenie limitu dla uzyskania statusu małego podatnika.
d) strata podatkowa rozliczana jednorazowo.
e) odszkodowanie za szkodę w środku trwałym bez przychodu.
f) nowe wyłączenie z KUP – płatność realizowana na niezgłoszony rachunek bankowy.

2. Kluczowe zmiany w prawie podatkowym – praktyczne konsekwencje w CIT dla branży wod-kan i usług komunalnych:
a) automatyczny tryb wydawania interpretacji ogólnych przez MF.
b) korekta deklaracji w trakcie postępowania podatkowego.
c) upublicznienie danych największych podatników.

d) dwa źródła przychodów w CIT – czy dotyczą zakładów budżetowych?
e) minimalny podatek dochodowy – nowe obciążenie w zakresie nieruchomości komercyjnych.
f) świadczenia nieodpłatne i częściowo odpłatne – nowe regulacje w zakresie opodatkowania przychodu.
g) zbycie wierzytelności a koszty uzyskania przychodów w świetle zmian.
h) jednorazowa amortyzacja środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych z nowym limitem.
i) wyższe KUP w uldze badawczo – rozwojowej.

j) 15 % stawka CIT – kto korzysta z obniżenia, problematyka przedsiębiorstw powstałych w wyniku przekształcenia lub podziału.
k) ograniczenie transakcji gotówkowych – nowy limit i sankcje.
l) przyspieszona amortyzacja przy zakupie nowych maszyn i urządzeń.

5. Bieżące problemy CIT:
a) problematyka świadczeń na rzecz pracowników i współpracowników – kompleksowa analiza kosztów i przychodów w podatkach dochodowych.
b) samochód w firmie – konsekwencje podatkowe zakupu, wynajmu, leasingu, dzierżawy, problematyka przekazania pracownikowi bądź współpracownikowi.
c) środki trwałe i wartości niematerialne i prawne w branży wod-kan i usług komunalnych – ustalenie wartości początkowej, problematyka wynikająca ze szczególnych form nabycia (zakup, komis, zamiana, wytworzenie, aport) metody i stawki amortyzacji, ustalenie wartości rezydualnej, remont/konserwacja a ulepszenie/modernizacja (praktyka bieżących stanowisk KAS), wątpliwości związane z częściami składowymi i peryferyjnymi (zasady wydzielania części składowych i peryferyjnych, wydzielenie środka trwałego w wyniku odłączenia części składowej lub peryferyjnej, dołączenie środka trwałego do wartości początkowej składnika majątku jako części składowej lub peryferyjnej), straty (możliwość rozpoznania KUP), środki trwałe w budowie, likwidacja, dotacje, inwestycje w obcym środku trwałym, zaniechanie inwestycji.
d) podatek u źródła w branży wod-kan i usług komunalnych – przedmiot opodatkowania, obowiązki płatnika, umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, certyfikat rezydencji, najem/leasing maszyn i urządzeń.

6. Pytania Uczestników

Prowadząca: dr Ewelina Skwierczyńska – doradca podatkowy wpisany na listę KRDP; właściciel w TAX-ES Kancelaria doradztwa podatkowego dr Ewelina Skwierczyńska; Manager Zespołu podatkowego we wiodącej spółce doradztwa podatkowego w Polsce; doktor nauk prawnych w dziedzinie prawa;

Doradca podatkowy, doktor nauk prawnych, ekspert podatkowy posiadający wieloletnie doświadczenie w stosowaniu polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego specjalizujący się w zagadnieniach dotyczących podatku od towarów i usług oraz rozliczeń podatkowych podmiotów prawa publicznego, w tym samorządowego. Autorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu prawa podatkowego, w tym publikacji recenzowanych i punktowanych przez Ministerstwo Finansów i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wykładowca, prowadząca studia podyplomowe na Uniwersytecie Wrocławskim i Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Szkoleniowiec m.in.: DK Szkolenia, Krajowa Izba Podatkowa; Regionalna Izba Obrachunkowa; Presscom – Finanse Publiczne.

 

Koszt szkolenia:

370 zł netto (+23% VAT) – cena zawiera: materiały szkoleniowe, certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu, lunch, serwis kawowy

Warunkiem uczestnictwa w  Szkoleniu  jest przesłanie formularza zgłoszenia na numer faksu 33 487 69 05 lub drogą mailową na adres zgloszenia@dkszkolenia.pl  bądź też wypełnienie formularza online na stronie www.dkszkolenia.pl

ZGŁOSZENIA PROSZĘ O PRZESYŁANIE DO 11.05.2018