Kompendium obowiązujących przepisów sektora finansów publicznych w przełożeniu na działalność bieżącą i inwestycyjną samorządowych zakładów budżetowych
oraz na sprawozdawczość budżetową po zmianach 2014
Ustroń
22-23.05.2014
2-dniowe warsztaty kompetencyjne.
Szkolenie realizowane jest w formie interaktywnej, w kameralnej grupie pozwalającej na indywidualne podejście wykładowcy do Uczestników zajęć. Uczestnicy szkolenia poznają rozwiązania praktyczne dotyczące problemów prawnych, finansowych i organizacyjnych związanych z prowadzeniem gospodarki finansowej samorządowego zakładu budżetowego.
Zajęcia są prowadzone metodą warsztatową, opartą na aktywizacji uczestników szkolenia poprzez pracę w grupie, dyskusje na forum grupy oraz ćwiczenia, studia przypadków, pracę indywidualną, omówienie przykładów z przełożeniem na realne trudności uwzględniające specyfikę zakładów budżetowych. Uczestnicy uczą się poprzez doświadczenie – mają możliwość konsultacji indywidualnych oraz wzajemnych. Nauka poprzez kreatywność, elastyczność i osobiste doświadczenia jest najskuteczniejszą formą zdobywania nowych umiejętności.
1. Rozporządzenie w sprawie sprawozdawczości budżetowej 2014 (zmiana rozporządzenia) – nowy wzór sprawozdania RB30-S
2. Budowa analityczna funduszu samorządowego zakładu budżetowego oraz jego ujęcie w na sprawozdaniu budżetowym RB30-S oraz w sprawozdaniach finansowych
3. Majątek trwały w pigułce. Ze szczególnym uwzględnieniem:
nabycia praktycznych umiejętności stosowania przepisów ustawy o rachunkowości, ustawy o finansach publicznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, szczególnych zasad dotyczących ewidencji majątku trwałego w zakładzie budżetowym z uwzględnieniem innych obszarów prawa mających istotne znaczenie dla prawidłowego prowadzenia ksiąg rachunkowych i wyceny majątku. Wykazanie związku przyczynowo-skutkowego współpracy służb finansowych ze służbami technicznymi dla celów prawidłowego ustalenia kosztów bieżących i inwestycyjnych mających szczególny wpływ na wysokość podatku pochodowego.
Program szkolenia:
Dzień 1:
12:00 – obiad
13:00 – rozpoczęcie szkolenia
16:00 – przerwa na kawę
19:00 – kolacja
Dzień 2:
8:00 – śniadanie
9:00 – rozpoczęcie szkolenia
11:00 – przerwa na kawę
13:00 – obiad
15:00 – zakończenie szkolenia
Zajęcia poprowadzi
wieloletnia główna księgowa jednostki sektora finansów publicznych (obecnie główny księgowy samorządowego zakładu budżetowego), autorka publikacji z zakresu rachunkowości samorządowych zakładów budżetowych.
Koszt szkolenia
1000 zł (obejmuje: nocleg, wyżywienie, materiały)
Firma DK Szkolenia dba o to aby szkolenia otwarte były dopasowane do oczekiwań oraz stylu pracy uczestników. Indywidualizacja szkolenia - dzięki udziałowi w takim szkoleniu uczestnicy osiągają oczekiwany przez pracodawcę poziom kompetencji i umiejętności.