790-665 -976
Grafika : drukuj / nie drukuj

Szkolenia archiwum

PODATEK VAT i MDR-y W JST– czyli na co zwrócić szczególną uwagę zarządzając ryzykiem podatkowym w sektorze samorządowym
2024-06-13

Szkolenie

13.06.2024

Czas trwania : 9:30-13:30 - ONLINE
PODATEK VAT i MDR-y W JST– czyli na co zwrócić szczególną uwagę zarządzając ryzykiem podatkowym w sektorze samorządowym

Zapraszamy na spotkanie online adresowane do sektora samorządowego. Tematyka spotkania jest odpowiedzią na aktualnie najważniejsze wyzwania podatkowe dla władz w JST, ale także dla działów finansowych, skarbników, księgowych w urzędach i jednostkach oraz kadry menadżerskiej w spółkach z udziałem JST (wod-kan, usług komunalnych i SP ZOZów). 

 

Część 1. Podatek VAT

  1. VAT należny – co nowego w orzecznictwie TSUE?
  2. Grupy VAT – czy warto w JST?
  3. VAT naliczony – co i w jakiej części obniża podatek w JST?
  4. KSeF od 2026 – w jakim miejscu jesteśmy i co dalej?

Część 2. Schematy podatkowe (MDR)

  1. Istota zgłoszenia schematu podatkowego
  2. MDR a obejście prawa podatkowego
  3. Najczęstsze schematy zgłaszane w JST
  4. Jak audytować obowiązki MDR w JST i jak ustrzec się kar finansowych?

Część 3. Dyskusja i sesja Q&A

 

 

Prowadzący:

Dr Ewelina Skwierczyńska Menadżer zespołu podatkowego obsługi sektora publicznego w dużej Spółce doradztwa podatkowego; doktor nauk prawnych w specjalizacji prawo finansowe, absolwentka dwóch fakultetów na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie w stosowaniu polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących podatku od towarów i usług oraz rozliczeń podatkowych podmiotów sektora publicznego, w tym samorządowego. Autorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu prawa podatkowego. Wykładowca akademicki (prawo podatkowe, procedura podatkowa, prawo finansowe, prawo finansów publicznych, finanse samorządowe). Nieetatowy pracownik Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, prowadzi studia podyplomowe. Szkoleniowiec współpracujący z: DK Szkolenia, Regionalna Izba Obrachunkowa, Wektor Wiedzy, Krajowa Izba Podatkowa, Finanse Publiczne, TaxA Consulting, Vulcan, Presscom, FRW Media Group, AKK, B&K Doradztwo i wielu innych.

KOSZT SZKOLENIA: 500 zł netto/brutto – udział w 4h szkolenia, autorskie materiały szkoleniowe w formie elektronicznej,kontakt z wykładowcą po szkoleniu. Warunkiem uczestnictwa w Szkoleniu jest przesłanie formularza zgłoszenia drogą mailową na adres zgloszenia@dkszkolenia.pl lub dkszkolenia@gmail.com

 ZGŁOSZENIA PROSZĘ O PRZESYŁANIE DO 16.05.2024

Zobacz wszystkie szkolenia
www.dkszkolenia.pl - dkszkolenia@gmail.com