Polityka rachunkowości to bardzo ważny dokument w jednostkach sektora publicznego, przy sporządzaniu którego należy uwzględnić przepisy szczególne ustawy o finansach publicznych wraz z rozporządzeniami wykonawczymi.

Odpowiadając na potrzeby rynku uruchamiamy nowy obszar naszej działalności:

Opracowanie polityki rachunkowości w oparciu o indywidualne oczekiwania i potrzeby Klienta. Cena usługi będzie ustalana indywidualnie.

Cena minimalna 2 000 zł.

Obowiązek stworzenia polityki rachunkowości, jak i obowiązek późniejszych aktualizacji takiego dokumentu spoczywa na kierowniku jednostki.

Strona główna » Szkolenia » Szkolenia archiwum

Szkolenia archiwum

Egzekucja administracyjna należności pieniężnych w gminach i jej jednostkach organizacyjnych
2017-06-21

--Szkolenie--

Egzekucja administracyjna należności pieniężnych w gminach i jej jednostkach organizacyjnych

Poznań

21.06.2017

 

Czas szkolenia: 9.30 – 14.30

 

Cel szkolenia:

Szkolenie uwzględnia przede wszystkim praktyczny aspekt administracyjnego postępowania egzekucyjnego należności pieniężnych. Celem szkolenia jest przedstawienie przebiegu administracyjnego postępowania egzekucyjnego z perspektywy pracownika organu administracji publicznej przy uwzględnieniu aspektu podmiotowego i przedmiotowego tego postępowania. Szkolenie skierowane jest w szczególności do przedstawicieli administracji publicznej samorządu terytorialnego, zajmujących się prowadzaniem postępowań egzekucyjnych.

Metodyka:

Wykład, studium przypadków, odpowiedzi na pytania uczestników, indywidualne konsultacje.

Korzyści dla uczestników:

Efektem szkolenia będzie pogłębienie praktycznych umiejętności podejmowania czynności w charakterze wierzyciela bądź organu egzekucyjnego niezbędnych podczas prowadzenia postępowań egzekucyjnych w administracji. Uczestnicy zostaną zapoznani z aktualnym orzecznictwem sądów administracyjnych w zakresie procedury egzekucyjnej w administracji oraz z praktycznymi aspektami wykładni przepisów ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji na wybranych przykładach związanych z tematyką szkolenia.

Szkolenie będzie obejmowało m.in. następujące zagadnienia*:

  • zagadnienia wprowadzające
  • pojęcie postępowania egzekucyjnego w administracji 
    i egzekucji administracyjnej
  • zobowiązany, wierzyciel i organ egzekucyjny
  • wszczęcie postępowania z perspektywy obowiązków pracowników organów administracji publicznej (wierzyciela i organu egzekucyjnego); w tym czynności przedegzekucyjne wierzyciela (upomnienie, wniosek o wszczęcie postępowania egzekucyjnego, tytuł wykonawczy), badanie dopuszczalności egzekucji administracyjnej przez organ egzekucyjny
  • osoba trzecia i jej wpływ na tok administracyjnego postępowania egzekucyjnego
  • zarzut, skarga na czynności egzekucyjne, wniosek o wyłączenie spod egzekucji
  • zaskarżanie bezczynności i przewlekłości w administracyjnym postępowaniu egzekucyjnym
  • zawieszenie i umorzenie postępowania
  • dłużnik zajętej wierzytelności
  • zasada odpowiedniego stosowania przepisów kodeksu postępowania administracyjnego
  • egzekucja z wynagrodzenia za pracę a obowiązki organu
  • egzekucja ze świadczeń z zaopatrzenia emerytalnego i ubezpieczenia społecznego oraz renty socjalnej a obowiązki organu
  • egzekucja z rachunków bankowych a obowiązki organu
  • egzekucja z ruchomości a obowiązki organu

 es Sali szkoleniowej może ulec zmianie

* kolejność omawianych zagadnień może ulec zmianie.

 

Wykładowca

Angelika Drelichowska - doktorantka w Zakładzie Postępowania Administracyjnego Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie przygotowuje się do obrony pracy doktorskiej z zakresu administracyjnego postępowania egzekucyjnego. Ukończyła aplikację adwokacką w Okręgowej Izbie Adwokackiej we Wrocławiu. Na wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego prowadziła zajęcia z przedmiotów: Postępowanie egzekucyjne w administracji, Prawo egzekucyjne, Postępowanie administracyjne i sądowoadministracyjne, Postępowanie administracyjne, Postępowanie sądowoadministracyjne. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunkach: prawo, administracja. Autorka publikacji książkowych, w tym monografii pt. „Skarga na czynności egzekucyjne w administracyjnym postępowaniu egzekucyjnym”, oraz kilkudziesięciu artykułów naukowych i glos z zakresu postępowania administracyjnego, w tym postępowania egzekucyjnego w administracji, publikowanych na łamach takich czasopism jak: „Zeszyty Naukowe Sądownictwa Administracyjnego”, „Samorząd Terytorialny”, „Prokuratura i Prawo”, „Prawo”, „Przegląd Prawa i Administracji”. Posiada wieloletnie doświadczenie teoretyczne i praktyczne z zakresu szeroko pojętego prawa administracyjnego, ale specjalizuje się także w sprawach z obszaru szeroko pojętego prawa cywilnego. Posiada także wiedzę z zakresu prawa karnego, którą zdobyła, odbywając aplikację adwokacką i pracując w kilku wrocławskich kancelariach adwokackich. Szkoleniowiec współpracujący z DK Szkolenia oraz C.H. BECK Akademia.  

Koszt szkolenia:

350zł netto/brutto ( cena obejmuje: materiały szkoleniowe, lunch, serwis kawowy, certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu)

Zgłoszenia proszę o przesyłanie do 14 czerwca 2017 na nr fax 33 487 69 05 lub drogą mailową na adres zgloszenia@dkszkolenia.pl